Łodzie Wędkarskie

Łodzie Wędkarskie
Łodzie Wędkarskie

Łodzie Wędkarskie

Łodzie wiosłowe

Łodzie wiosłowe to najpopularniejsze łodzie wśród wędkarzy. Nie ma co się dziwić. Są małe, zwinne i nadają się do napędzania zarówno wiosłami jak i silnikiem motorowym. W ofercie producentów znajdziemy sporo modeli. Przykładem może być Stenka 345. Jest to łódź posiadająca trzy duże komory wypornościowe, które łączą ze sobą burty. Dzięki temu Stenka 345 jest wytrzymała na fale i inne czynniki mechaniczne, a także sztywna. Posiada nierdzewne zakończenia przez co nie ulega zniszczeniu nawet przy długotrwałym kontakcie z wodą, jak zresztą przystało na łódź. Wiosła wykonane są z drewna i zabezpieczone lakierem wodno-odpornym . Drugim przykładem jest Stella 280. Jest ona trochę krótsza od swojej poprzedniczki.

Jeśli chodzi o szerokość i wysokość burty, pozostają bez zmian, kolejno 1,30m i 40cm. Stella w ofercie proponowana jest w kolorze niebieskim, białym, pomarańczowym i czarnym. Obie te łodzie wiosłowe sprawdzają się zarówno dla wędkarzy, ale również do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Są bezpieczne, wygodne i pojemne. Nie należą one jednak do najwyżej półki wśród łodzi. O poziom wyżej znajduje się między innymi 430 Sport. Jest to bardzo wygodna i pojemna łódź. Pomieści aż 6 osób. Bez problemu możemy nią pływać po wzburzonej wodzie,a wszystko to dzięki owalnemu kształtowi. Posiada 2 ławeczki oraz miejsce do siedzenia na rufie i dziobie. Znajdziemy tu też 2 schowki z możliwością zamknięcia na klucz. Jeśli chodzi o wymiary 430 Sport jest znacznie większy od swoich „damskich” poprzedniczek.

Jego długość to 4,30m, a szerokość 1,70m. Posiada kategorię C, dzięki czemu możemy nim pływać po rzekach, jeziorach, wodach przybrzeżnych i dużych zatokach. 390 Sport niewiele, ale różni się od 430-tki. Jest przeznaczony bardziej na weekendowe wypady nad wodę z całą rodziną w celu zrelaksowania się. Ma piękny, klasyczny kształt oraz okucia ze stali nierdzewnej, co dodają mu gracji. Choć tak jak poprzednik ma możliwość napędzania go wiosłami lub silnikiem motorowym, 390-tka może być napędzana silnikiem elektrycznym. Dzięki temu możemy się nią poruszać po wodach objętych strefą ciszy. Wysokie burty zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania z łodzi na wzburzonych wodach. W odróżnieniu od poprzednika posiada tylko jedną ławkę oraz miejsce do siedzenia na rufie i dziobie. Dodatkowo możemy dokupić do niej takie akcesoria jak materac i kabelaring. Łodzie wiosłowe mają bardzo dużo rodzai dzięki czemu, gdy pojawi się chęć zakupu, mamy cały wachlarz możliwości. Jest to znakomity pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną, a także samotne wędkarskie wyprawy.www