Folie samochodowe – Wygoda i bezpieczeństow

folie samochodowe

folie samochodowe

Folie samochodowe

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dorosły polak posiada swój własny samochód. Co prawda wiele pojazdów, które aktualnie jeżdżą po naszych drogach to samochody kilkunastoletnie, takie które nie posiadają dodatkowych wygód. Należy zwrócić uwagę na fakt, że samochód zwłaszcza w środku lata narażony jest na nadmierne nagrzewanie, co prawda zewnętrzna część pojazdu jest dla nas mało istotna, lecz jeśli chodzi o wnętrze to sprawa ma się nieco inaczej. Kiedy taki pojazd przebywa na słońcu parę godzin to w środku jest około 50 stopni Celsjusza, czasem więcej. Kiedy mamy folie samochodowe to wnętrze nie nagrzewa się tak bardzo, przy czym elementy tapicerki nie niszczeją. Kolejną wygodą jest odpowiednie zacienienie wewnątrz pojazdu, pasażerowie uzyskują dodatkową wygodę, gdyż promienie słoneczne są odpowiednio przefiltrowane przez folię i nie docierają w tak wielkiej ilości.

Często zauważyć możemy młodych ludzi, którzy jeżdżą swoimi autami z zaciemnionymi szybami, to już nie tylko chodzi o zacienienie wnętrza, ale również o efekt wizualny. Taki samochód wygląda o wiele nowocześniej, z pewnością jest bardziej atrakcyjny dla oka, a niżeli auto bez przyciemnianych szyb. Należy nadmienić, że przyciemnianie szyb jest dozwolone dla tylnych bocznych szyb oraz dla tylnej głównej, jednak muszą być to folie samochodowe z atestem. Bardzo często spotykane folie samochodowe służą również do zmiany wyglądu całego pojazdy, a nawet wnętrza, bowiem możemy zakupić różnokolorowe folie samochodowe, z najróżniejszymi napisami, wizerunkami czy postaciami. Najczęściej wykorzystywane do oklejania klamek, spojlerów, progów czy tylnej części samochodu.

Doskonale jednak nadają się do oklejenia każdego elementu. Są odporne na ścieranie, odporne na uszkodzenia mechaniczne o średniej sile, klej który łączy folię z farbą jest bardzo wytrzymały, dlatego nazywany jest permanentnym. Wytrzymałość takiej folii przekracza pięć lat, jednak w większości przypadków wytrzymuje kilka razy więcej niż podaje producent. Zapraszam do komentarzy i zadawania pytań oraz propozycji kolejnych artykówłow( tematów) ktore Państwa interesują. Zapraszam serdecznie. www